Artİstanbul Feshane
Artİstanbul Feshane

Artİstanbul Feshane sergisi için Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’den “ÇİZGİYİ AŞMAYIN” çağrısı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB tarafından 2018 yılında başlayan Feshane’nin restorasyon çalışmaları 2023 yılında tamamlanarak geçtiğimiz günlerde adı Artİstanbul Feshane olarak değiştirilmiş ve büyük bir açılış gerçekleştirilmişti. Artİstanbul Feshane’nin açılışında İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşma yapmıştı.

Artİstanbul Feshane LGBT Propagandası

Feshane-i Amire binasını restore ederek bir tasavvuf müzesi oluşturma sözü veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, restorasyonun tamamlandığı binada LGBT propagandası yapılmasına ve İslami değerlere hakaret edilmesine izin verdi.

Feshane-i Amire binasının restorasyonunu tamamlayıp bir tasavvuf müzesine dönüştürme taahhüdünde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, restorasyon sonrası binada LGBT propagandasına ve İslami değerlere hakaret edilmesine göz yumduğu görüldü.

Ziyaretçiye açılan sergileri gezen vatandaşlar gördükleri karşısında şok geçirmiş ve konuyla ilgili videolar yayınlandı.

Artİstanbul Feshane – Tepki çeken video

Sergideki ahlaki ve dini değerlere kayıtsız kalınmış olmasına Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken bir açıklama yaparak tepki gösterdi;

İstanbul’un kalbi Eyüpsultan’da ahlaki ve kültürel değerlerimize uygun olmayan bir sergiyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gerekli adımları atacağı konusunda “umut ederek” bir açıklama yapmamıştık.

Özgünlük ve yaratıcılık her zaman önemlidir. Ancak, ifade özgürlüğü, toplumun çoğunluğunun kabul edilemez bulabileceği ahlaki sınırların ötesine geçmemelidir.

Bu şehre hizmet etmeyi amaçlayan her birey veya kurum, toplumun değerlerine ve ahlaki ilkelerine saygı göstermekle yükümlüdür. Bu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi için de geçerlidir.

Artİstanbul adlı serginin Feshane’de açılmasıyla ilgili olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplumun hassasiyetlerini anlamasını ve ahlaki sınırları aşmamasını bekliyoruz.

Artİstanbul Feshane sergisi için Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’den “ÇİZGİYİ AŞMAYIN” çağrısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!