TOKİ, İslambey Projesinin Startını Verdi
TOKİ, İslambey Projesinin Startını Verdi

TOKİ, Eyüpsultan’da İslambey Projesinin Startını Verdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul’daki yeni projesi için düğmeye bastı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Mithat Bülent Özmen‘in göreve gelmesiyle birlikte hız verilen kentsel dönüşüm çalışmaları sonuç vermeye başladı. İlçenin en büyük sorunlarından birisi olan kentsel dönüşüm konusunda atılan adımlar neticesinde İslambey Mahallesi’nin yıllardır süren kentsel dönüşüm sorununu çözülüyor.

TOKİ’nin mega kentteki yeni projesi, İstanbul İli, Eyüpsultan İlçesi, İslambey Mahallesi‘nde yükselecek.

TOKİ’nin İstanbul Eyüpsultan’daki yeni projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuru yapıldı ve Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başladı. Söz konusu proje 889 milyon 476 bin TL’ye mal olacak. 52 blok olarak yükselecek olan TOKİ Eyüpsultan projesinde 637 adet konut, 20 adet dükkan ve 1 adet cami yer alacak. Projedeki bloklar 3-8 kat aralığında tasarlandı.

Kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan TOKİ Eyüpsultan İslambey projesinde yer alan konutlar 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon şeklinde tasarlandı.

TOKİ, Eyüpsultan’da İslambey Projesinin Startını Verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!