Artİstanbul Feshane
Artİstanbul Feshane

Tate Koleksiyonu Artİstanbul Feshane’de Sergilenmeye Devam Ediyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Londra merkezli çağdaş sanat müzesi Tate’in koleksiyonu, 19 Mayıs’a kadar Artİstanbul Feshane’de sanatseverlerle buluşuyor. “Dinamik Göz: Optik ve Kinetik Sanatın Ötesinde” adlı koleksiyonda, 21 ülkeden 60 uluslararası sanatçının yaklaşık 100 eseri sergileniyor.

Feshane, Kentin Kültür Sanat Mekânına Dönüştü

Geçmişte kömürün enerjisinin kullanıldığı Feshane, şimdi Haliç kıyısında modern bir kültür sanat mekânına dönüştü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından titiz bir restorasyon sürecinden geçirilen Feshane, içerisinde bulunan Naile Akıncı Kütüphanesi ile kentteki kültürel hayata katkı sağlıyor.

Ortadan Başlamak Sergisi Artİstanbul Feshane’deydi…

22 Haziran 2023’te ziyarete açılan Artİstanbul Feshane, İstanbul Sanat Meclisi tarafından düzenlenen “Ortadan Başlamak” adlı sergiye ev sahipliği yaptı. 19 küratör ve 300 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergi, Haliç kıyısındaki Feshane’nin açık ve kapalı alanlarında gerçekleşti.

Artİstanbul Feshane
Artİstanbul Feshane

Artİstanbul Feshane Ziyaret  Saatleri

Eyüpsultan da yer alan Artİstanbul Feshane, haftanın her günü 10.00 – 19.30 saatleri arasında ziyarete açık ve ücretsizdir. Sanatseverler, Tate koleksiyonu ve diğer sergileri keşfetmek için Feshane’yi ziyaret edebilirler.

Tate Koleksiyonu Artİstanbul Feshane’de Sergilenmeye Devam Ediyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!