Murat Kurum Eyüpsultan
Murat Kurum Eyüpsultan

Murat Kurum: Onların derdi reklam

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Eyüpsultan‘daki bir mitingde konuştu. Kurum, “Biz her zaman ‘İstanbul için eserler, İstanbul için hizmetler’ dedik ve güçlü bir İstanbul hayali kurduk ki gelecek nesillere dayanıklı bir kent bırakabilelim. Şimdi ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın tamamladığı Arnavutköy-İstanbul Havalimanı metro hattını hizmete açtık. Bu yeni hattın, Arnavutköy’den İstanbul Havalimanı’na yolculuğu 8 dakikaya indireceğini ve böylece vatandaşlarımıza güvenli ve rahat bir ulaşım sunacağını belirtti. Bu tür projelerin, aslında Büyükşehir Belediyesi’nin görevi olmasına rağmen, şu anki CHP’li yönetim altında İstanbul’un bu tür hizmetleri alamadığını ifade etti.

Kurum, mevcut belediye yönetiminin Eyüpsultan’a ve genel olarak İstanbul’a yatırım yapmadığını, hizmet götürmediğini ve ulaşım veya deprem güvenliği gibi konularda çaba sarf etmediğini vurguladı. Ona göre bu durum, CHP’li yönetimin vatandaşların gerçek ihtiyaçlarından çok kendi çıkarlarını öncelediğinin bir göstergesi.

1 Nisan’dan sonra, yeni metro hatları, tüneller, kavşaklar, otoparklar ve yenilenmiş otobüs filolarıyla İstanbul’un hem trafik hem de yanıltıcı bilgilerden kurtulacağını söyledi. CHP’li yönetimi, kent sorunlarına duyarsızlıkla ve İstanbul’un kaynaklarını yanlış yönetmekle suçladı. Kurum, 31 Mart seçimlerinin ardından İstanbul’un sorunlarını çözecek, altyapı ve sosyal destek projeleriyle halkın yanında olacak bir yönetim vaadinde bulundu.

Murat Kurum: Onların derdi reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!