Eyüpsultan İlçe Müftülüğü Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Keşf-i Belde-i Eyüpsultan projesi ile 3 hafta boyunca ilçenin farklı güzergahları ve şahsiyetleri gençlere tanıtılıyor.
Eyüpsultan İlçe Müftülüğü Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Keşf-i Belde-i Eyüpsultan projesi

“Keşf-i Belde-i Eyüpsultan” projesi ile gençler Eyüpsultan’ın manevi ve tarihi değerleriyle buluşuyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyüpsultan İlçe Müftülüğü’nün geliştirdiği Keşf-i Belde-i Eyüpsultan projesiyle, gençler Eyüpsultan’ın manevi ve tarihi zenginlikleriyle keşif yolculuğuna çıkıyorlar. Bu değerli projede, Eyüpsultan ilçesinin maneviyatını ve geçmişini deneyimleyerek buluşma fırsatı yakalıyorlar.

Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü tarafından organize edilen Keşf-i Belde-i Eyüpsultan projesi, Eyüpsultan İlçe Müftülüğü’nün önderliğinde gerçekleşiyor. Bu projede, gençler ilçenin farklı güzergahlarını ve önemli şahsiyetlerini tanıma fırsatı buluyorlar. Program, 3 hafta boyunca süren ve Uzman Vaiz Fatma Karaduman tarafından düzenlenen bir etkinlik dizisidir. Eyüpsultan Camii Rehberi Sümeyye Kapusuz da gençlere rehberlik ediyor.

Eyüpsultan Camii Rehberi Sümeyye Kapusuz

Programın ilk haftasında, Eyüpsultan Camii ve çevresi gençlere tanıtılıyor. İkinci hafta ise, beldede medfun sahabe kabirlerine ziyaretler düzenleniyor. Son haftada ise Pierre Loti Tepesi’nde bulunan tarihi şahsiyetlerin mezarları tanıtılıyor ve ziyaret ediliyor. Bu şekilde gençler, Eyüpsultan’ın manevi ve tarihi değerleriyle buluşma imkanı elde ediyorlar.

Program, kahvaltı ikramıyla başlayıp ardından o haftanın önemli konusu veya şahsiyetleriyle ilgili 1 saatlik bir seminerle devam ediyor. Seminerde gençlere detaylı bilgiler sunuluyor ve konuyla ilgili sorular cevaplandırılıyor. Sonrasında, ilgili rotaları takip ederek cami rehberi eşliğinde anlatımlı geziler düzenleniyor. Öğle namazının ardından tarihi mekanlarda bir kahve ikramı gerçekleştirilerek program sona eriyor.

Keşf-i Belde-i Eyüpsultan projesiyle ilgili bilgi veren İlçe Müftüsü Basri Bektaş, “Her hafta gençleri bilgilendirmek amacıyla güzergah hakkında bilgilendirici broşürlerin hazırlandığı bir çalışma yürütüyoruz. Bu programı her ay farklı 20 gençle gerçekleştiriyoruz. Programa düzenli katılan öğrencilere ise Türkiye Diyanet Vakfı Eyüpsultan Şubesi tarafından eğitim yardımı sağlanmaktadır,” şeklinde açıklamada bulundu.

“Keşf-i Belde-i Eyüpsultan” projesi ile gençler Eyüpsultan’ın manevi ve tarihi değerleriyle buluşuyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!