Kemerburgaz
Kemerburgaz

Kemerburgaz hangi ilçeye bağlı? Hangi yakada?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kemerburgaz hangi ilçede?  Kemerburgaz Eyüpsultan ilçesine bağlı bir bucak merkezidir. Kemerburgaz hangi yakada diye merak ediliyor. İstanbul Avrupa yakasında yer alır ve nereye bağlı sorusuna Eyüpsultan Belediyesine bağlıdır diyebiliriz.

Eyüpsultan Belediye başkanı Kemerburgaz mahallesinin yönetiminden de sorumludur.

Kemerburgaz Avrupa yakasında mı?

Kemerburgaz hangi belediyeye bağlı? Kemerburgaz nereye yakın sorusuna ise Göktürk ve Kemerburgaz yan yanadır. Eyüp ilçesine bağlı olan Kemerburgaz mahallelerine göz atalım;

Kemerburgaz Mahalleleri; Pirinççi, Akpınar, İhsaniye, Odayeri, Ağaçlı, Ağaçlı, Çiftalan ve Göktürk köyleri Kemerburgaz’a bağlıdır.

Söz konusu Kemerburgaz hangi ilçeye bağlı? Eyüpsultan Kemerburgaz ‘ın bağlı olduğu ilçedir.

1924 mübadelesinde Selanik sancağına bağlı Müslüman Türklerin yerleştiği bu mevki, daha sonra Türkiye’nin değişik illerinden göç almıştır.

Kemerburgaz Konumu nedir? Çevresinde nereler var?

Kuzeyinde Çiftalan köyü, Doğusunda Bahçeköy ve Sarıyer, batısında Pirin köyü, güneyinde ise Eyüpsultan ilçe merkezi yer almaktadır. Pirinççi ve Habipler, güneyinde ise Hasdal ve Alibeyköy bulunur. Kemerburgaz, Eyüpsultan ilçesine bağlı bir bucak merkezi olarak bilinir. Kemerburgaz İstanbul Avrupa yakasındadır.

Bu bölgeye bağlı olan köyler arasında yer alan Pirinççi, Akpınar, İhsaniye, Odayeri, Ağaçlı, Çiftalan ve Göktürk bulunmaktadır.

Kemerburgaz, Eyüpsultan ilçesinin kuzeyinde yer alır ve bu bölgedeki diğer köylerin ve Göktürk Mahallesinin de merkezidir. Bu bölge, 1924 mübadelesi sırasında Selanik sancağından gelen Müslüman Türklerin yerleştiği bir yer olarak bilinir. Daha sonra ise Türkiye’nin farklı illerinden gelen göçmenlerin de tercih ettiği bir yer haline gelmiştir.

Kemerburgaz’ın kuzeyinde Çiftalan köyü, doğusunda Bahçeköy ve Sarıyer, batısında Pirinççi ve Habipler, güneyinde Hasdal ve Alibeyköy bulunur.

İstanbul’un Avrupa yakasına bağlı Kemerburgaz kent ormanı Eyüpsultan ilçesinin ve bölgenin en sevilen piknik alanlarından biridir.

Kemerburgaz hangi ilçeye bağlı? Hangi yakada?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!