izmir büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı
izmir büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023-2024 öğretim yılında, ilk okul zilinin çalmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci eğitim hayatına devam edecek. Türkiye’nin en büyük şehirlerinden İzmir’de de yüz binlerce öğrenci sınıflarında olacak. Yeni öğretim yılının yaklaşmasıyla birlikte okul malzemeleri ve kıyafet alışverişleri artış gösterdi. Ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız için devlet çeşitli destekler sunarken, yerel yönetimler de kırtasiye yardımı gibi konularda yardımcı oluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kırtasiye yardımı, son günlerde internet üzerinde sıkça araştırılıyor. İzmir’de, maddi zorluklarla karşılaşan vatandaşlarımız için Eğitim Kart desteği sağlanıyor.

İzmir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sınırları içerisinde ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlara Eğitim Kartı aracılığıyla okul malzemeleri desteği sunuyor. Bu destek, 2023-2024 öğretim yılı için de sürdürülmesi planlanıyor. İzmir’deki kırtasiye yardımı için başvurular online olarak gerçekleştiriliyor. Maddi sıkıntı içerisinde olan ve belirlenen şartları karşılayan vatandaşlar, “https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit” web adresinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

İzmir büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı
İzmir büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı nasıl alınır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki birçok öğrenciye okul malzemeleri desteği sunmaktadır. İzmir’deki belirli kırtasiyelerde geçerli olan bu destekten faydalanmak isteyen birçok kişi başvuruda bulunmaktadır. 2023 – 2024 öğretim yılına girmeden önce bu yardımı alabilmek için bireylerin ekonomik olarak zor durumda olmaları gerekmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı okul malzemeleri desteği, Eğitim Kart aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu kart, şehrin 30 farklı ilçesinde seçilen kırtasiyelerde geçerli olup, vatandaşların okul malzemeleri için yapacakları harcamaların bir bölümünü azaltmaktadır. İzmir’deki okul malzemeleri desteği için başvuru yapmak isteyenler buradan başvurabilir: “https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit

İzmir Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı ne kadar?

Önceki yıl, Eğitim Kart aracılığıyla birçok bireye 205 TL destek sağlandı. 2023-2024 öğretim yılı için bu destek miktarının artırılıp artırılmayacağı konusu, birçok kişi tarafından büyük bir ilgi ve merakla takip ediliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı nasıl yapılır?

Başvuru yapabilmek için ilk adım olarak https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit web adresini ziyaret etmelisiniz. Bu adrese ulaştığınızda karşınıza çıkan ekrandan Eğitim Kartı için başvuru formunu bulabilirsiniz. Formu doldururken tüm bilgilerin doğru ve tam olmasına dikkat etmek esastır. Kırtasiye yardımından faydalanabilmek için İzmir’de ikamet etmek gerekiyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!