İstanbul'da Bu Hafta Kültür ve Sanat Dolu!
İstanbul'da Bu Hafta Kültür ve Sanat Dolu!

İstanbul’un Yeni Yıldızı Eyüp’te Kültür Sanat Şöleni

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul, bu hafta geniş bir yelpazede birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Yerli ve yabancı sanatçıların katılacağı konserlerden sergilere, tiyatro gösterilerinden performanslara kadar çeşitli etkinlikler İstanbul’u adeta bir kültür ve sanat şehrine dönüştürüyor.

Eyüpsultan‘da da kültür ve sanat etkinlikleri çeşitlenerek devam ediyor. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda (İDT), 15-20 Nisan tarihleri arasında “Bella Figura”, “Bir Picasso”, “Gölge Ustası”, “Parmak”, “Kontrabas” ve “Frankenstein (32 Kısım Tekmili Birden)” oyunları sahnelenecek.

Ayrıca, çocuk oyunları arasında “The Beatles ve Külkedisi Müzikali”, “Kırmızı Küre” ve “Çöp Canavarı” 21 Nisan’da minik izleyicilerle buluşacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları’nda da 17-20 Nisan tarihlerinde “Sivrisinekler”, “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, “Ben Medea Değilim”, “Bir Halk Düşmanı”, “Komik Para”, “Uçurtmanın Kuyruğu”, “Yaftalı Tabut” ve “Zehir” gibi oyunlar tiyatroseverlerle buluşacak.

Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) ise 15 Nisan’da “Bu Bir Efsane Sarah Bernhardt”, 17 Nisan’da “Hayrola Karyola” oyunları, 18 Nisan’da ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin “Carmen” operası sahnelenecek.

Müzikseverler için de birçok etkinlik düzenleniyor. Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda Sinan Erşahin’in “The Soul Of Guitar” solo gitar konseri, Samara Joy’un performansı ve CRR Türk Müziği Topluluğu ile CRR Senfoni Orkestrası’nın “Mahşerin Beş Piyanisti” konserleri dikkat çekiyor.

AKM Çok Amaçlı Salonda İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu, Türk Telekom Opera Salonu’nda ise İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserleri gerçekleşecek.

Zorlu PSM‘de “Arctic Monkeys Tribute”, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO) “Büyüklerden Küçüklere Masallar” konseri İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

İstanbul’un Yeni Yıldızı Eyüp’te Kültür Sanat Şöleni

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!