Alibeyköy Aksaray Minibüs Hattı
Alibeyköy Aksaray Minibüs Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Alibeyköy-Aksaray minibüs hattını kapattı.. İşte nedeni…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yeşilpınar‘dan başlayan ve Alibeyköy Aksaray güzergahında hizmet veren minibüs hattının faaliyetini durdurdu. Minibüsler artık taksi olarak hizmet verecek. Vatandaşların ulaşımını nasıl sağlayacağı konusunda bilgi verilmedi.

Aksaray minibüslerini bekleyen vatandaşlar, alibeyköy aksaray minibüs saatleri değişti diye düşünürken can sıkıcı gerçek İBB’den geldi. Yeşilpınar Aksaray minibüsleri kaldırıldı mı? Alibeyköy’den Aksaray’a nasıl gidilecek? İşte detaylar…

Alibeyköy Aksaray minibüs hattı kalktı mı? diye merak eden Alibeyköy‘de yaşayan vatandaşlar, yetersiz toplu taşıma hizmetlerinden dolayı büyük bir sorunla karşı karşıyalar. İETT’nin Alibeyköy-Aksaray güzergahındaki hizmetleri yetersiz olduğu için vatandaşlar kalabalık toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmek zorunda kaldı. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) son aldığı kararla birlikte Alibeyköy’deki vatandaşların ulaşım imkanları tamamen durduruldu.

Alibeyköy Aksaray Minibüs Hattı
Alibeyköy Aksaray Minibüs Hattı

İBB MİNİBÜSLERİ TAKSİLERE ÇEVİRDİ

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre İBB yönetimi, İstanbul genelinde toplam 1.802 minibüsü ticari taksilere dönüştürdü. Alibeyköy-Aksaray hattında bulunan tüm minibüsler artık taksi olarak hizmet verecek. Güzergahın en önemli yolcu taşıma aracı olan minibüsler kalkınca, vatandaşlar nasıl ulaşım sağlayacakları konusunda endişeleniyor.

Alibeyköy Aksaray minibüs hattı kapatıldığı için vatandaşlar mağdur oldu

BU KARAR YÜZÜNDEN MAĞDUR OLDUK

Dün sabah saatlerinde Eyüpsultan Sahil Yolu’nda minibüs bekleyen insanlar büyük bir şok yaşadı. İETT’nin yetersiz seferleri nedeniyle birçok vatandaş randevularına veya işlerine geç kaldı. Durumu değerlendiren bir vatandaş, “Bugün sabah Alibeyköy-Aksaray minibüs hattının tamamen kaldırıldığını öğrendik. İETT seferleri yeterli değil. Ben işe geç kaldım. Aksaray’daki Vakıf Gureba Hastanesi’ne gitmek isteyen yaşlı bir teyze uzun süre beklemek zorunda kaldı. Sonunda eve dönmek zorunda kaldı. Muhtemelen doktor randevusuna gidemedi” şeklinde konuştu.

Çiçek Abbas Filmi Tarihi Alibeyköy Aksaray Minibüs hattının olduğu Karadolap Mahallesinde çekilmiştir.

İSTANBUL’UN EN ESKİ DOLMUŞ HATLARINDAN BİRİ HİZMETE KAPATILDI

Alibeyköy-Aksaray minibüs hattı, İstanbul’un en eski dolmuş hatlarından biri olarak tanınmaktadır. Bu hat, yıllara meydan okuyan İlyas Salman ve Şener Şen’in başrollerini oynadığı “Çiçek Abbas” filminde bile konu edilmiştir. Filmin çekildiği dönemde Karadolap Camii önünden hareket eden minibüsler, günümüze kadar ulaşım tarihinin sembol mekanlarından biri olarak varlığını sürdürmüştür.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Alibeyköy-Aksaray minibüs hattını kapattı.. İşte nedeni…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Sanki sürekli minibüs hattı vardı da tamamını kaldırdılar .bir şeyi yaparken önce bir duyuru bir bilgilendirme yapsalar bari. Alibeyköy otobüs ve Minibüs hattı yıllardır hep yetersiz kalmıştı. Umarım bulunan yöntem yada uygulanacak yöntem yeterli kalır.

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!