İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü: Eyüp'ün Yeni Kültürel Merkezi!
İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü: Eyüp'ün Yeni Kültürel Merkezi!

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü: Eyüp’ün Yeni Kültürel Merkezi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Bilgi Üniversitesi, yirmi beş bini aşkın öğrencisi ve binin üzerinde akademik personeliyle dikkat çeken bir eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Son zamanlarda ise eğitim birimlerinin merkezini Santralistanbul yerleşkesine taşımasıyla gündemde yer almaktadır. Haliç’in kıyısında 118 dönüm yeşil alan üzerine kurulan bu kampüs, sadece bir eğitim merkezi olmanın ötesinde Eyüpsultan’ın kültürel alanlarından biri haline gelmiştir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü, çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yaparak öğrencilere geniş bir perspektif sunmaktadır. Üniversite, aynı zamanda Türkiye’nin endüstriyel mirasını koruma ve dönüştürme çabaları kapsamında önemli bir adım atmıştır. Silahtarağa Elektrik Santrali’nin 1920’lere tarihlenen makineleri, 3.876.85 metrekarelik kullanım alanına sahip bir enerji müzesine dönüştürülmüştür. Ziyaretçiler burada kendi elektrik enerjilerini üretebilir ve ilginç deneyimler yaşayabilirler.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul kampüsüyle sadece eğitimde değil kültür ve sanat alanlarında da önemli bir rol oynamaktadır. Öğrenciler hem akademik hem de kültürel anlamda gelişimlerini destekleyen bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmektedirler. Bu yeni kampüs, öğrencilere eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü: Eyüp’ün Yeni Kültürel Merkezi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!