Hayati Yazıcının Annesi
Hayati Yazıcının Annesi

Hayati Yazıcı’nın annesi hakka yürüdü: Cenaze namazı Eyüp Sultan Camii’nde kılındı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın annesi Fatma Yazıcı’nın cenaze törenine katıldı. Kısıklı’daki konutundan ayrılarak Eyüp Sultan Camisi’ne gelen Erdoğan, burada cuma namazını kıldıktan sonra merhumenin cenaze törenine katıldı ve Hayati Yazıcı ve ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Cenaze namazında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, AK Parti Milletvekili Hulusi Akar ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de hazır bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cenaze namazını kıldırdıktan sonra merhum için dua etti ve tezkiye konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın tezkiye konuşmasını övgüyle bahsederek duygusal anlar yaşandığını ifade etti.

Erdoğan, cenaze töreninde yaptığı konuşmada Al-i İmran suresinin “Her nefis ölümü tadacaktır.” ayetinden bahsederek, Fatma Yazıcı’nın 96 yıllık uzun bir ömre sahip olduğunu ve hayırlı evlatlar yetiştirdiğini vurguladı.

Merhumenin en önemli mirasının hayırlı evlatları olduğunu ve onların ebedi alemde şahitlik edeceklerini belirtti. Erdoğan, dua ve hayır dualarında bulunduklarını ifade ederek, merhume için cennet mekanı diledi ve Rabb’inin cennetiyle müşerref kılmasını temenni etti.

Cenaze töreni sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, tabuta omuz vererek son görevini yerine getirdi. Fatma Yazıcı’nın naaşı, Eyüp Mezarlığı’na defnedilmek üzere götürüldü. Merhumenin vefatı, Türkiye’nin önemli siyasi figürleri ve toplumun birçok kesimi tarafından duyulmuş ve katılım sağlanmıştır.

Hayati Yazıcı’nın annesi hakka yürüdü: Cenaze namazı Eyüp Sultan Camii’nde kılındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!