Geleneksel El Emeği Ürünleri Festivali
Geleneksel El Emeği Ürünleri Festivali

Geleneksel El Emeği Ürünleri Festivali başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyüpsultan Belediyesi‘nin düzenlediği Geleneksel El Emeği Ürünleri Festivali, bu sefer Gaziantep İslahiyeli depremzede kadınların ürünlerine de yer vererek, el emeğini sanata dönüştüren kadınları tüketicilerle buluşturuyor.

Giyimden yiyeceğe, takıdan süs eşyalarına kadar geniş bir ürün yelpazesinin sunulduğu festival, 9-10-11 Haziran tarihleri arasında Feshane Caddesi üzerinde, Zal Mahmut Paşa Camii önünde gerçekleştiriliyor.

Festivalin açılışını yapan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, depremzedelerin yaralarını sarmak ve destek olmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, kadınların ürettiği el emeği ürünleri tek tek inceleyerek, kadınlarla sohbet etti ve ürünlerden satın aldı.

Geleneksel El Emeği Ürünleri Festivali

Festivale katılan kadınlar, ev ekonomilerine katkı sağlaması açısından son derece önemsedikleri bu festivali düzenleyen Başkan Deniz Köken‘e teşekkür ettiler. “Bu tür etkinlikler bizim için büyük önem taşıyor. Ev ekonomimize katkı sağlamak açısından çok faydalı oluyor. Bu festival sayesinde el emeği ürünlerimizi daha geniş bir kitleye ulaştırabiliyoruz. Başkanımız Deniz Köken’e bize bu fırsatı sağladığı için çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

Geleneksel El Emeği Ürünleri Festivali başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!