Dilek Acu KADES
Dilek Acu KADES

Eyüpsultan’daki Kadına Tehdit Eden ve Uzaklaştırma Kararı Bulunan Şüpheli Hakkındaki Yargılama Sürüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyüpsultan‘da, uzaklaştırma kararına rağmen çocuğunun annesi Dilek Acu’yu bıçaklarını çarpıştırarak korkutmakla suçlanan Ahmet Çelik’in davası devam etti. Duruşmada, dosyanın birleştirilme talebinin incelenmesi için 20. Asliye Ceza Mahkemesi’ne iletilmesine karar verildi.

Ne olmuştu? : https://eyupsultan.com.tr/eyupsultanda-kadina-siddete-kades-dur-dedi/

Eyüpsultan’da, Haziran 2023’te, kendisine yönelik uzaklaştırma kararına rağmen 2022 yılında ayrıldığı eşi ve bir çocuğunun annesi Dilek Acu’nun evine giderek, bıçak olduğu düşünülen nesneleri sürtüştürmek suretiyle tehdit ettiği öne sürülen Ahmet Çelik’in mahkemesi sürüyor.

İstanbul 59. Asliye Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada, avukatlar hazır bulundu ve dosyaların birleştirilmesi talebinde bulunuldu. Duruşmada görüşü alınan Cumhuriyet Savcısı, Ahmet Çelik hakkında İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesinde de bir dosyanın bulunduğunu ve aralarında hem hukuki hem de fiili bir bağlantı olduğunu belirterek, dosyaların birleştirilmesini önerdi.

Mahkeme, dosyaların birleştirilmesi için 20. Asliye Ceza Mahkemesine bilgi verilmesine karar verdi ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ahmet Çelik’in geçmişteki davranışları göz önünde bulundurularak, hakkında uzaklaştırma kararı olan Dilek Acu’nun güvenliğini tehdit eder biçimde ısrarla takip ederek rahatsızlık yarattığı belirtildi.

İddianamede, Çelik’in ‘silahla tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘ısrarlı takip’ suçlarından dolayı zincirleme olarak toplamda 3 yıl 9 ay 20 günden 12,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Eyüpsultan’daki Kadına Tehdit Eden ve Uzaklaştırma Kararı Bulunan Şüpheli Hakkındaki Yargılama Sürüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!