Eyüpsultan Deprem Bölgesi Mi?
Eyüpsultan Deprem Bölgesi Mi?

Eyüpsultan deprem bölgesi mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EYÜPSULTAN‘DA DEPREM RİSKİ: İSTANBUL İÇİN YENİ DEĞERLENDİRMELER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle 39 ilçe için potansiyel deprem risklerini değerlendiren bir kitapçık hazırlandı.

“İstanbul İli Olası Deprem Kayıp Tahminleri İlçe Kitapçıkları”, ilçelerin deprem risk analizlerini ve kentsel altyapı unsurlarının değerlendirmesini içeriyor. Bu proje, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğü (DEZİM) ve Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) tarafından yürütülmüştür.

2020 yılında hazırlanan bu kitapçık, İstanbul’daki olası deprem kayıplarını tahmin etmek için İBB-KRDAE (İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü) tarafından sağlanan verilere dayanıyor. Bu veriler, Eyüpsultan ve diğer ilçeler için güncel risk analizlerini sunarak, bölgenin deprem bölgesi olduğunu vurgulamaktadır.

Eyüpsultan deprem bölgesi mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!