Eyüpsultan Belediyesi Kültür Gezileri
Eyüpsultan Belediyesi Kültür Gezileri

Eyüpsultan Belediyesi kültür gezileri başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyüpsultan Belediyesi‘nin düzenlediği Kültür Gezileri, Çanakkale’nin eşsiz destanını yazdığı anılarla dolu bir başlangıçla yola çıktı. Mehmetçiğin yedi düvele karşı destanlaşan kahramanlığına tanıklık etmek üzere yapılan bu gezi, bir dönemin kapanıp yeni bir dönemin doğuşuna şahitlik etmek için adeta bir fırsattı.

Çanakkale Gezisi’nin ilk adımı, şehitlikleri ziyaret etmek oldu. Vatandaşlar, Ağadere Kızılay Şehitliği’nde yazılan destanın izlerini sürdü. Kilitbahir Köyü ve Kalesi’nin ardından Namazgah Tabyası ve Seyit Onbaşı Anıtı gibi önemli noktaları gezdiler. Mecidiye Tabyası’nda tarih kokan anıları incelediler, Şahindere Şehitliği’nde duygusal bir anın ardından Alçıtepe Hilal-i Ahmer Sağlık Müzesi’ne geçiş yaptılar.

Eyüpsultan Belediyesi Çanakkale Gezisi

Şehitler Abidesi’nin heybeti altında Seddülbahir Köyü ve Ertuğrul Tabyası’nı ziyaret ettiler. 57. Alay Şehitliği’nde geçmişin izleriyle buluşup, Mehmetçiğe Saygı Anıtı’nın önünde saygıyla eğildiler. Lağımlar ve Conkbayırı’nda tarih dersi niteliğinde anılarla buluşup, Atatürk’ün Saatinin Parçalandığı Yer’de tarihin seyrini değiştiren anıları hissettiler.

Gezi, Atatürk’ün Gözetleme Yeri ve siperlerde son buldu. Dünya tarihini etkileyen zaferin yazıldığı bu topraklarda, katılımcılar hafta içi farklı günler boyunca bu büyülü atmosferi deneyimleme fırsatı bulacak. Gezi, 29 Eylül Cuma gününde sona erecek, ancak kazanılan zaferin unutulmaz anıları her zaman yaşayacak.

Sadece Eyüpsultan’da ikamet eden vatandaşlar faydalanabiliyor

Yalnızca Eyüpsultan ilçesinde ikamet eden vatandaşlar, Eyüpsultan Belediyesi’nin Kültür Gezilerine kayıt yaptırabilirler. Çanakkale Gezileri için otobüsler, kalkış noktası olarak Eyüpsultan Belediye Başkanlık Binası girişi önünden hareket ediyor.

Herkes sadece bir geziye katılabiliyor

Her bireyin sadece bir defa kayıt hakkı bulunan bu gezi etkinliklerinde, katılımcılara kahvaltı ve akşam yemeği ikramları sunuluyor.

Otobüsler sabah 06:00’da Eyüpsultan Belediyesi Başkanlık Binası önünden hareket ediyor. Geziye katılmayı planlayan vatandaşların otobüsün kalkış saatinde en az 30 dakika öncesinde kalkış noktasında hazır bulunmaları gerekiyor.

Akşam saatlerinde ise otobüsler yine Eyüpsultan Belediyesi Başkanlık Binası önüne dönüş yapmaktadır.

Eyüpsultanlı Mobil uygulaması ile kayıt olun

Gezilere kayıt yapmak isteyenler Eyüpsultanlı Mobil uygulamasını telefonuna indirerek kayıt yapabilir. Uygulama linki: https://bit.ly/m/eyupsultan

Eyüpsultan Belediyesi kültür gezileri başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!