Başkan Dr. Mithat Bülent Özmen
Başkan Dr. Mithat Bülent Özmen

Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen: Güzel işler başaracağız

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde Ensari Konağı’nda düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Başkan Özmen, bu tür etkinliklerin kendisine hizmet etme şansı verdiğini ve bunun büyük bir sorumluluk olduğunu vurguladı. “Seçilmiş olmak büyük bir imtiyaz değil, ağır bir sorumluluktur,” diyen Özmen, Eyüpsultan ve sakinlerine layıkıyla hizmet edeceklerini ifade etti.

Bayramlaşma Programının Detayları

Bayramlaşma programına, Eyüpsultan Belediye Meclis Üyeleri, belediye birim müdürleri, muhtarlar, yerel sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Başkan Özmen, tüm katılımcılarla tek tek ilgilenerek bayramlarını kutladı.

Adaletli Belediyecilik Vurgusu

Başkan Özmen, sosyal ve adaletli belediyecilik yapma konusundaki kararlılığını dile getirdi. Önümüzdeki beş yıl boyunca toplumun tüm kesimlerine dokunacak projeler üretmeyi hedeflediklerini belirtti. “Aldığınız hizmetler üzerine yeni katkılar yaparak topluma yararlı işler gerçekleştireceğiz,” dedi ve ekledi: “Kamu hizmetindeki sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve bu doğrultuda hareket edeceğiz.”

Başkan Özmen, sosyal ve adaletli belediyecilik üzerine yaptığı vurguda, gelecek beş yılın önemine dikkat çekti: “Çok değerli bir 5 yıl, çok önemli bir 5 yıl. Bu mübarek günde arzu ettiğim, bütün dileğim, temennim toplumun her dokusuna, her kesimine dokunacak, onlara samimiyetle temas edecek sosyal belediyeciliği, adaletli belediyeciliği sizlerle birlikte uygulamak. Aldığınız hizmetleri, aldığınız işleri üzerine katarak yeni şeyler yaparsanız, toplum için faydalı işler yaparsanız o zaman güzel bir iş yapmış olursunuz. Devletin, kamunun, halkın ve milletin size verdiği mesuliyetin gereğini yerine getirmiş olursunuz.

Özmen, ayrıca, ortak ve müşterek akıl ilkesini her zaman ön planda tutacaklarını belirterek, “Dolayısıyla bundan sonraki 5 yıl boyunca yapacağımız işlerde, hizmetlerde tamamen bu anlayışla, bu mantıkla sosyal belediyecilik yapacağız, adaletli belediyecilik yapacağız. Bunu yaparken de ortak aklı, müşterek aklı hep masada tutacağız” şeklinde konuştu.

Dr. Mithat Bülent Özmen - Eyüpsultan Belediye Başkanı
Dr. Mithat Bülent Özmen – Eyüpsultan Belediye Başkanı

Eyüpsultan’a Ortak Akılla Hizmet

Belediye çalışmalarının tümünde ortak akıl ve istişareye önem vereceklerini vurgulayan Özmen, “Eyüpsultan’ın manevi, tarihi ve kültürel zenginliğine uygun hizmetler sunacağız,” ifadelerini kullandı.

Beş Yıllık Stratejik Planlama

Planlı bir belediyecilik anlayışını benimseyeceklerini vurgulayan Özmen, şunları ekledi: “Adaylığımın açıklanması bir kandil gününe denk geldi. Görevimi devraldığım gün de cuma günü, Kadir Gecesi ve Ramazan ayına denk geldi. Dolayısıyla Eyüpsultan’da bunları teneffüs ederek, bunları idrak ederek göreve başlamış olmak benim için çok değerli.”

Özmen, ilçenin sosyal ve ekonomik kalkınması için çalışacaklarını, manevi dokusunu güçlendireceklerini belirtti. “Aynı zamanda çağdaş yüzünü, yaşamsal sorunlarını çözmüş, ekonomik refahını artırmış bir Eyüpsultan için çok planlı bir belediyecilik yapacağız, çok programlı bir belediyecilik yapacağız. Günlük planlarla, programlarla değil 5 yıllık bir strateji ile işe başlayacağız. Ama size bütün samimiyetimle söylüyorum 10 yıllık bir plan çizeceğiz ama bunu 5 yılda hayata geçirme niyetimiz, irademiz olacak.”

Bu özel günlerde kendisine gösterilen ilgi için teşekkürlerini sunan Özmen, katılımcıların Ramazan Bayramı’nı kutladı ve “İnşallah Allah bizi çok daha nice Ramazan Bayramlarına, Kurban Bayramlarına, Milli bayramlara birlikte kavuştursun” dileklerinde bulundu.

Dr. Mithat Bülent Özmen - Eyüpsultan Belediye Başkanı
Dr. Mithat Bülent Özmen – Eyüpsultan Belediye Başkanı

Başkan Özmen’in Esnaf ve Vatandaşlarla Bayramlaşması

Program sonrasında Başkan Dr. Mithat Bülent Özmen, Ensari Konağı Sosyal Tesisleri’nde bulunan vatandaşlar ve esnafla da bayramlaşarak, herkese sağlık ve mutluluk dolu bayramlar diledi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen: Güzel işler başaracağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!