Artİstanbul Feshane'deki Ortadan Başlamak sergisine soruşturma açıldı
Artİstanbul Feshane'deki Ortadan Başlamak sergisine soruşturma açıldı

Eyüpsultan Artİstanbul Feshane’deki “Ortadan Başlamak” sergisine soruşturma

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyüpsultan Artİstanbul Feshane‘de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlendiği belirtilen “Ortadan Başlamak” adlı sergi, Yesevi Alperenler Teşkilatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Mican’ın şikayeti üzerine “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme veya aşağılama” suçlamasıyla soruşturmaya tabi tutuldu.

Bu gelişmeler sonrasında, İBB Genel Sekreterliği’ne tespit edilen organizasyon ve düzenleme sorumlularını belirlemek amacıyla yazılı bir talepte bulunuldu.

Sergi, özellikle eşcinselliği içeren eserlerle LGBT propagandası yaptığı iddiasıyla eleştirilmişti. Kürşat Mican, dini değerlere hakaret edildiğini ve kin ve düşmanlığa tahrik edildiğini savunarak serginin kapatılmasını istemişti.

İBB yetkilisinin ifadesi alındı

Bu süreçte İBB Kültür A.Ş’den bir yetkilinin ifadesi alındı, ancak bu kişinin sergiyle ilgili herhangi bir sorumluluğu olmadığı belirtildi. Savcılık, organizasyon ve düzenleme sorumlularını tespit etmek amacıyla İBB Genel Sekreterliği’ne yazılı bir talepte bulundu.

Eyüpsultan Artİstanbul Feshane’deki sergi ile ilgili soruşturma devam ediyor ve ilerleyen aşamalarda organizasyonun sorumlularıyla ilgili daha fazla bilgi ortaya çıkabilir.

Eyüpsultan Artİstanbul Feshane’deki “Ortadan Başlamak” sergisine soruşturma

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!