Düğmeciler Mahallesi Aşure Dağıttı
Düğmeciler Mahallesi Aşure Dağıttı

Düğmeciler Mahallesinde 17 bin 489 kase aşure ikram edildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyüpsultan’ın Düğmeciler Mahallesi‘nde düzenlenen 2. Aşure Günü etkinliğinde, mahalle nüfusunu temsil eden 17 bin 489 kase aşure dağıtıldı. Etkinlikte, mahalle sakinleri imece usulüyle aşure pişirdi ve vatandaşlara dağıttı.

Eyüpsultan Düğmeciler Mahalle Muhtarlığı tarafından organize edilen etkinlikte, mahalledeki en yaşlı kadın Mihane Akdere ve en yaşlı erkek Hamit Sarıcalı, aşure kazanına malzeme attı. Kaynatılan aşure, Şevki Bey Camisi’nde öğle namazı sonrasında vatandaşlara ikram edildi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, katılımcılara hayırlı bir muharrem ayı temennisiyle aşure dağıttı. Düğmeciler Mahallesi Muhtarı Süleyman Özcan ise aşurenin imece usulüyle hazırlandığını belirtti.

Özcan, etkinliği geçen yıl mahalle muhtarlığında denediklerini ve bu yıl tüm mahalleye yayarak “mahallemizin nüfusu 17 bin 489 kişi adına aşure pişiriyoruz” şeklinde duyurduklarını söyledi. Mahalle sakinlerinin güçleri nispetinde aşure kazanına malzemeler getirdiğini ve bu şekilde etkinliği gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Mahalle sakinlerinden Süleyman Özcan, uygulamayı çok beğendiğini ve her yıl devam etmesini dilediklerini ifade etti. Süleyman Özcan “Bu güzel etkinlik, mahalle halkını bir araya getirerek güçlü bir dayanışma ve paylaşım ruhuyla geçmişe dayanan geleneksel aşure geleneğini yaşatmaya ve güçlendirmeye devam etmektedir.” dedi.

Düğmeciler Mahallesinde 17 bin 489 kase aşure ikram edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!