Mithat Bülent Özmen kimdir
Mithat Bülent Özmen kimdir

Dr. Mithat Bülent Özmen kimdir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dr. Mithat Bülent Özmen, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden siyaset bilimi ve kamu yönetimi alanında lisans derecesine sahiptir. AB Jean Monnet Bursu ile University of Kent, Brussels School of International Studies’de uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Ayrıca, bankacılık ve finans konularında doktora yapmıştır.

Mithat Bülent Özmen Kimdir?

1992 yılında Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nda kariyerine başlayan Dr. Özmen, 1994 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu’na geçiş yapmıştır. Bankacılık ve finans sektörlerinde, aynı zamanda reel sektörde çeşitli üst düzey yönetici pozisyonlarında bulunan Dr. Özmen, enerji sektöründe öncü bir holdingde CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmış, aynı zamanda Doğal Gaz İthalatçıları Derneği’nde (GAZİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. 2019 Yerel Seçimlerinin ardından İstanbul’un en büyük doğal gaz dağıtım şirketi olan İGDAŞ’ta Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış, 1 Aralık 2023 tarihine kadar bu rolü sürdürmüştür.

Dr. Özmen, Cumhuriyet Halk Partisi adına 2015 Genel Seçimleri için gelir seviyesi düşük ailelerin ev sahibi olabilmelerine yönelik önemli bir seçim vaadini geliştirmiş, bu çalışma aynı zamanda doktora tezi olarak kabul edilmiş ve akademik bir kitap olarak yayımlanmıştır. TÜSES Yönetim Kurulu’nda iki dönem görev alan Dr. Özmen, şu anda Cumhuriyet Halk Partisi, TÜSES ve SODEV üyesi olarak aktif siyasi ve sosyal hayata katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, çeşitli üniversitelerin MBA ve yüksek lisans programlarında konut politikaları, risk yönetimi, finansal piyasalar ve finansal yönetim dersleri vermektedir. İleri düzeyde İngilizce bilen Dr. Özmen, evli ve iki çocuk babasıdır.

31 Mart 2024 itibarıyla Eyüpsultan Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Dr. Mithat Bülent Özmen kimdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!