Çobançeşme çocuk köyü
Çobançeşme çocuk köyü

Çobançeşme Çocuk Köyü (Eyüpsultan Çocuk Köyü) Nerede? Nasıl gidilir? Ücretli mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyüpsultan’da yakın zamanda faaliyete giren Çobançeşme Çocuk Köyü, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Çizgi film karakterlerinden esinlenerek oluşturulan alanda çocuklar doyasıya eğleniyor. Çobançeşme çocuk köyü nerede? Çobançeşme çocuk köyüne nasıl gidilir? Çobançeşme çocuk köyü ücretli mi? İşte yanıtı…

NOT: Çobançeşme Çocuk Köyü ve Çobançeşme Masal Köyü aynı yer değildir. Çobançeşme Masal Köyü hakkında bilgi almak için bağlantıyı tıklayın.

Çobançeşme Çocuk Köyü Fotoğrafları

Çobançeşme çocuk köyü fotoğrafları, çizgi film karakterlerinden oluşuyor. TRT’nin sevilen çizgi filmi Rafadan Tayfa’nın karakterleri parkın en sevilen karakterleri arasında yer alıyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in liderliğinde, çocukların daha eğlenceli bir ortamda vakit geçirmesi için oluşturulan Çobançeşme Çocuk Köyü Projesine aileler yoğun ilgi gösteriyor.

Güzeltepe Mahallesi Çobançeşme’de inşa edilen Çobançeşme Çocuk Köyü, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen ‘Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda ödüle layık görüldü ve açılışa çok az bir süre kaldı.

Çobançeşme Masal Köyü, en sevilen çizgi film karakterlerinden oluşturuldu. Çocuklar güzel vakit geçirirken aileler güvenli bir ortamda hazırlanan alanda gönül rahatlığı ile çocukların mutluluğunu izleyebiliyor. Çobançeşme Masal köyü olarak da bilinen çocuk köyü adresi: Güzeltepe, Çobançeşme Parkı, 34060 Eyüpsultan/İstanbul

Çobançeşme Çocuk Köyü ücretli mi?

Çobançeşme çocuk köyü ücretli mi? Çocuk köyüne giriş ücretsiz olmakla birlikte bazı alanların kullanımı için bilet alınması gerekiyor. Çobançeşme Çocuk köyü bilet fiyatları oldukça makul tutulmuş. Eyüp Sultan Çobançeşme çocuk köyü projesini Başkan Deniz Köken, sık sık ziyaretler gerçekleştirerek çalışmaların hangi aşamada olduğunu yakından takip ediyor ve eğlenmeye gelen çocuklarla zaman geçiriyor.

Önemli Bilgi: Çobançeşme çocuk köyünde kafeterya alanı olmasına rağmen henüz sistemler aktif olmadığı için sadece nakit alışveriş yapabiliyorsunuz. Çobançeşme çocuk köyünün birçok alanı ücretsiz. Tren ve atlı karınca için ücret ödüyorsunuz.

Eyüpsultan Çobançeşme Çocuk Köyü dikkat çekiyor

Eyüpsultan Çocuk Köyü Projesi’nin bir parçası olarak, Eyüpsultanlı çocuklar ve İstanbul’daki diğer çocuklar için eğlenceli zaman geçirebilecekleri bir “Eğitlence” alanı oluşturulacak. Bu alanda çocuklar, hayal güçlerini geliştirebilecekleri etkinliklere katılacak, yeteneklerini keşfedebilecek ve böylece mutlu olabilecekler.

Çobançeşme Çocuk Köyü

Çobançeşme Çocuk Köyü çizgi film karakterlerinden oluşuyor

24 bin 276 metrekarelik geniş bir yeşil alanda inşa edilen Çocuk Köyü, çeşitli eğlence donatılarıyla dolu bir mekân sunuyor. Bu özgün köyde çocuklar, mini trenle keyifli bir yolculuk yapabilecek, atlı karıncalarda eğlenceli dakikalar geçirebilecek ve macera parkurunda heyecan dolu anlar yaşayabilecekler. Sevdikleri çizgi film karakterleriyle buluşabilecekler. Bu zengin içeriğiyle Çocuk Köyü, çocuklara unutulmaz deneyimler sunmayı hedefliyor.

Çobançeşme Çocuk Köyü

Çobançeşme Çocuk Köyüne nasıl gidilir? Eyüpsultan Çocuk Köyünün konumu nedir?

Eski Çobançeşme parkı olarak geçen alana haritadan tıklayıp ulaşabilirsiniz. Alibeyköy güzergahından Çobançeşme – Haliç Üniversitesi güzergahına doğru ilerleyin. Şehit Murat Karakuş Ortaokulunu geçtikten sonra trafik ışıklarından sağa dönün. Girişi solda kalacak.

Çobançeşme Çocuk Köyüne giden otobüsler

Güzeltepe Mahallesine bağlı Çobançeşme Çocuk Köyüne ulaşabileceğiniz otobüsler aşağıdadır. İETT’nin sitesinden bu duraktan geçen diğer otobüslere de ulaşabilirsiniz.

Çobançeşme Çocuk Köyü Otopark Sorunu

Çobançeşme çocuk köyü otopark alanı yok. Dolayısıyla çevrede boş bulduğunuz alanlara park etmek durumundasınız. Haftasonu yoğunluğu nedeniyle yoğun araç park durumu oluyor. Park yeri bulmak biraz zor olabilir. Haftasonu gelecekseniz bu konuya özellikle dikkat etmelisiniz.

Çobançeşme Çocuk Köyü (Eyüpsultan Çocuk Köyü) Nerede? Nasıl gidilir? Ücretli mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!