Afet Eğitim Merkezi, Deniz Köken
Afet Eğitim Merkezi, Deniz Köken

Afet Eğitim Merkezi Göktürk’te hizmete açılacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eyüpsultan Belediyesi, deprem ve diğer doğal afetlere karşı hazırlıklı olabilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Eyüp Sultan Afet Yönetim Birimi (ESAY), Kahramanmaraş ve Hatay’da meydana gelen depremler ile Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinde aktif görev üstlenmişti.

Afet Eğitim Merkezi

GÖKTÜRK’TE AFET EĞİTİM MERKEZİ KURULUYOR

Eyüpsultan Belediyesi şimdi de, profesyonel ve gönüllü ekiplerin yetiştirilmesi için Eyüpsultan Belediyesi Afet Eğitim Merkezi’ni hazırlıyor. Göktürk‘te bulunan Afet Eğitim Merkezi, 1 idari ofis, 35 kişilik eğitim sınıfı, çocuklara özel yangın istasyonu, kentsel arama kurtarma eğitim istasyonu, eğitim kulesi ve tırmanma duvarı, kuyu operasyonları eğitim istasyonu, tahkimat eğitim alanı, çadır ve kamp alanı hazırlık eğitim alanı gibi bölümlere sahiptir.

Afet Eğitim Merkezi

ARAMA KURTARMA EĞİTİMLERİ BU MERKEZDE VERİLECEK

Afet Eğitim Merkezi’nde kentsel arama kurtarma eğitimleri, AFAD gönüllü eğitimleri, afet farkındalık eğitimleri, kule ve dağcılık eğitimleri gibi çeşitli eğitimler verilecektir. Afet Eğitim Merkezi, AFAD eğitim akreditasyonu için başvuruları yapmış olup, akreditasyon belgesinin alınmasıyla birlikte eğitimlere başlanacaktır.

Deniz Köken

DENİZ KÖKEN ÇALIŞMALARI YAKINDAN İZLİYOR

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Afet Eğitim Merkezi’ndeki çalışmaları yakından takip etmektedir. Başkan Deniz Köken, ESAY birimiyle bir araya gelerek alanda incelemelerde bulunmuş ve şunları dile getirmiştir: “Olası deprem ve doğal afetlere karşı Eyüpsultan Belediyesi olarak her türlü hazırlığımızı yapmaya devam ediyoruz. Şimdi de profesyonel ve gönüllü ekiplerin yetiştirilmesi için bu eğitim merkezini hazırladık. Ülke olarak, daha büyük felaketler yaşamamamızı temenni ediyoruz. Deprem gibi doğal afetlerde, özellikle deneyimli insan gücü büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple kurduğumuz Afet Eğitim Merkezi, bu anlamda büyük bir öneme sahiptir.”

Eyüpsultan Belediyesi, afetlere karşı duyarlılık oluşturarak, yetkin ve hazırlıklı ekiplerin bulunmasını sağlamak adına bu önemli adımı atmıştır.

Afet Eğitim Merkezi Göktürk’te hizmete açılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Eyüpsultan Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!